G-Form

G-Form


G-Form G-Form G-Form G-Form

O značce

Športové chrániče dnes patria k bežnému vybaveniu športovcov ako profesionálov, tak i amatérov. Rovnako ako sa vyvíja kvalita športového oblečenia, alebo vybavenia, tak aj chrániče už prešli mnohými vývojovými štádiami. Všetci výrobcovia sa snažia, aby chrániče nebránili športovci v pohybe, aby boli ľahké, priedušné, s minimálnym objemom a zároveň vysoko účinné. Americkej firme G-Form sa po niekoľkých rokoch výskumu, vývoja a spolupráce s odborníkmi i vrcholovými športovcami podarilo vyvinúť materiál, ktorý spĺňa všetky požadované vlastnosti. Vznikol univerzálny rad chráničov, ktorý bol neskôr rozšírený o špeciálne navrhnuté chrániče pre jednotlivé športy. Vznikli samostatné produktové rady chráničov pre futbal, cyklistiku, zimné športy, skateboarding, extrémne športy a teraz tiež ochranné púzdra osobnú elektroniku.

Materiál je vytvorený z pokročilých polymérov, ktorých makromolekuly sa za normálnych podmienok voľne spájajú a rozpájajú, čo tvorí materiál flexibilný. Ak ale dôjde k nárazu, makromolekuly sa spoja do pevnej väzby a matriál chrániča stuhne. Čím väčší náraz, tým vyššia je tuhosť materiálu chrániča.

Táto technológia aktívneho materiálu sa nazýva RPT – Reactive Protection Technology, a je hojne využívaná aj v ďalších odvetviach.

Medzi unikátne vlastnosti chráničov G-Form patrí:

FLEXIBILITA – chrániče sú ohybné, skladné a komfortné. Pri akomkoľvek športe nebráni v plnom rozsahu pohybu. Sú pohodlné a pri tom vysoko účinné.

MALÝ OBJEM (NÍZKOPROFILOVÝ CHRÁNIČ) – bežné škrupinovej chrániče bývajú často objemné, na rozdiel od nich sú chrániče G-Form pri zachovaní rovnakej účinnosti ploché a diskrétne sa skryjú pod akokoľvek úzke športové aj bežné oblečenie.

- STABILITA - STÁLE NA SPRÁVNOM MIESTE – vďaka návleku z kompresnej lycry, ktorý je navyše na oboch koncoch opatrený pogumovanými pásikmi, zostávajú chrániče vždy na požadovanom mieste. Pri jazde a pohybe sa nezarezávajú žiadne sťahovacie pásky a chránič neskĺzne dole.

- PRIEDUŠNOSŤ materiálu – kompresný materiál návleku je priedušný, teda nedochádza k zvýšenému poteniu pod chráničom. Ide vlastne o spojenie chrániča s funkčným prádlom.

- ĽAHKÁ ÚDRŽBA – obrovským benefitom je možnosť prať chrániče G-Form v práčke

- UNIVERZÁLNOSŤ – chrániče majú univerzálny dizajn, ktorý umožňuje použiť chránič pre veľkú škálu športových aktivít.

E-SHOP

g-form.com